מחשב : חדש, מוחדש, מחודש ומשומש


מטרת המאמר להלן היא ליצור סדר בבלאגן המושגים הקשורים בנושא המחשבים ומצבם ובכך לסייע לכם הלקוחות לבצע קנייה חכמה יותר, כזאת שתתאים לצרכים ולתקציב שלכם כאחד.

מחשב חדש New-

כשמו כן הוא, מחשב שיצא מהמפעל נארז והמגיע אל הלקוח מבלי לעבור כל פתיחה סגירה או התעסקות כלשהי.

מחשב מוחדש Open Box-

 מחשבים אלו לא היו בשימוש לקוחות סופיים לרוב מוגדר כעודפי מלאי מהמפעל ומחשבים שהוחזרו לחברות בהגדרה של מלאי עודף ובעיקר ביטולי הזמנות.

מחשב מחודש Refurbished-

 מחשב מחודש הוא מחשב שהיה בשימוש במשך תקופה מסוימת חזר לגוף אשר מאושר לביצוע חידוש ולאחר מכן נמכר כמוצר מחודש. עם הגעתו של המוצר לאותו הגוף הוא עובר תהליך הכולל בחינה של ביצועים, החלפת חלקים במקרה הצורך ולבסוף בחינה חוזרת ורק לאחר כל אלה הוא מוצע למכירה.כמובן שכחלק מהתהליך נמחק כל מידע קודם מהמחשב והוא מותקן מחדש באופן מלא.

מחשב משומש

מחשב משומש הינו מחשב שהיה בשימוש אצל רוכש קודם (אחד או יותר) וכעת מוצע למכירה חוזרת. שימו לב שבמחשבים משומשים אין בהכרח הבטחת אחריות כלשהי על המוצר או התחייבות שהוא עבר בדיקה קפדנית ומקיפה לפני המכירה החוזרת אלה אם צויין אחרת.

שימו לב ישנו יחס ישיר בין הסדר בו הוצגו מצבי המחשב השונים בקטע להיל לבין המחירים שלהם,

זאת אומרת שככל שהמחשב עבר "יותר ידיים" ומצבו פחות קרוב למקור מחירו ירד בהתאם.

אם לדוגמא ניקח דגם זהה לגמרי של מחשב בכל אחד מארבעת המצבים שהוצגו בקטע נגלה שמחשב חדש מחירו יהיה הגבוה ביותר אחריו וככל שנתרחק ממצבו המקורי אל מחשב מוחדש , מחשב מחודש ומחשב משומש המחיר יצנח.

אצלנו בComputer4all ניתנת אחריות של בין שנה לשלוש שנים על כלל המחשבים שהוצגו בקטע. המטרה שלנו היא למנוע מכם חששות מיותרים בקשר לאיכות המוצר ומתחייבים לסטנדראים גבוהים.


טואול בניית אתרי אינטרנט