קניית מחשב מחודש

כולנו חווינו את ההרגשה הזו של קניית מוצר יקר, הבאה שלו הביתה הוצאה מהקופסא בהתלהבות רבה ואז ההבנה שמשהו לא בסדר. לפעמים בשל שריטות לפעמים בגלל לקות בתפקוד המוצר. על כל פנים הדבר הראשון והטבעי לעשות הוא להחזיר אותו

?מה קורה למוצר אחרי שהחזרתם אותו

כשמדובר במוצרים טכנולוגיים כמו מחשבים נייחים וניידים ואפילו במדפסות (אלה אם הם לא ברי תיקון) במרבית מהמקרים המוצר יחזור למדפים וכנראה שבמחיר טוב בהרבה ממחירו המקורי.(כמחשב מחודש או מוחדש)

הדבר אינו אומר שהמוצר נמצא במצב לא טוב. בדרך כלל היצרן בודק שמוצרים אלה עובדים כמו חדשים. כמובן שיש צורך לנקוט במשנה זהירות, אחרי הכל לא תמיד מצבם של מחשבים מחודשים, מוחדשים או לא משומשים אלה נמצא במצב כמו שהוזכר לעיל. אך בעזרת צרכנות חכמה תוכלו למצוא מחשבים חזקים איכותיים וטובים במצב שנושק לחדש שיחסוך לכם כמות לא מבוטלת של כסף.

חידוש מחשב

כשמוכרים מכונית הקנייה לרוב מתחילה ונגמרת במראה "מה שאתה רואה זה מה שתקבל". ברור שישנה אפשרות להתאים צמיגים או להחליף חלקים ספציפיים אבל באופן כללי הרכב ישאר כפי שהיה. לכן לא ניתן להשיב לאחור את מד המרחק. הדבר נכון גם אצל מחשבים, אם תחזיר רכב או מחשב בתוך חודש מרגע הקנייה יהיה קשה מאוד לזהות אם קיימות בו בעיות. למרבה המזל קל הרבה יותר להחזיר את המחשב למצב של כמעט חדש. אחרי הכל קשה לדעת מה עבר עליו מבחינה פיזית ולאן גלשנו בו באינטרנט.

המוכר יעביר את המחשב מספר בחינות דרכן ידע אם הבעיה היחידה במחשב היא חוסר שביעות הלקוח או שמא קיימות במחשב בעיות נוספות וכמובן שיתקן בעיות אלה.

לאחר מכן מסולק כל המידע שנשמר על הדיסק של המחשב ומתקינים את מערכת ההפעלה מחדש. אחרי כל ההליך הזה יבחן המחשב שוב ואז יארז מחדש ויוצע למכירה.

מבחינה חוקית ישנו איסור על הגדרת מוצר שכזה כ"חדש" ולכן מוכרחים למכור אותו במחיר נמוך יותר מזה המקורי על אף מצבו הטוב אבל מקוטלג כמחשב מחודש או מוחדש תלוי בסוג הטיפול שעבר אצל היצרן.

קנייה של מחשבים מסוג זה לא דומה בשום צורה לקנייה יד שנייה בצורה ישירה, מה שקורה בדרך כלל בקנייה מחנויות וירטואליות

 כמו ebay.  יד 2 וכדומה


באופן כללי זוהי עסקה שאפשר לסמוך עלייה, למה? מוצרים אלה מקבלים ברוב המקרים אחריות מחודשת, מה שאומר שאם משהו ישתבש אתם מכוסים. 

טואול בניית אתרי אינטרנט